Co je nového? 

02.02.2020 - Zveřejnění termínovky Velké ceny východních Čech. Kompletní seznam běžeckých akcí naleznete např. na BEZVABEH. Průběžné pořadí a podrobnosti k celému seriálu naleznete na serveru www.ceskybeh.cz

14.1.2020 - Aprílová půlka 2020 zveřejněna na termínovce www.behej.com

14.1.2020 - Světlo světa spatřil plakát

13.1.2020POZOR ZMĚNA BANKOVNÍHO ÚČTU !!!-při platbách si dávejte pozor. Letos je jiné číslo účtu, na které budou probíhat platby. Pokyny k platbě Vám po registraci přijdou mailem. Zároveň je zpřístupněna nová služba: on-line platby platebními kartami.

13.1.2020 - Registrace běží prostřednictvím společnosti STOPNITO, která nám každoročně zajišťuje čipovou časomírů. 

16.4.2019 - Jedním ze startujících byl i John Cagwe, reportér serveru Bezvabeh.cz - průběh sobotních klání jeho očima naleznete zde - Půlmaraton Aprílovou půlku vyhrál Mrázek

14.4.2019 - Vaše výkony si můžete prohlédnout na STOPNITO.CZ


10.4.2019 - startovní čísla na seznamu přihlášených jsou přidělena. Pokud jste se zaregistrovali on-line a platit budete až v den startu při registraci, najděte si svoje startovní číslo a tuto skutečnost nahlaste u stolku. Usnadníte tím pořadatelům práci. Dostavte se k registraci včas, ať je prostor, v případě jakýchkoliv problému, tyto řešit.      Dle aktuální předpovědi to vypadá, že si s námi počasí opět trochu Aprílově pohraje. Pro čtyřčlenné štafety budou u registrace připravené igelitové pytle na části oděvů, které si při střídání ve Smidarské Lhotě budete chtít buď svléknout nebo obléknout. Pytle se štafetám nebudou vydávat automaticky. Kdo bude chtít, ať se ozve při registraci.      Celá štafeta si tak může s sebou vzít svršky dle libosti. Ostatní členové štafety pytel s oblečením pohlídají a po odběhnutí své části trasy pořadatelským vozidlem vezmou zpět do místa startu. 

Trať je značena stejně jako v minulých letech, včetně značení kilometrů.
2.4.2019 - ještě jedna aktualita - hospoda, kde bude tradiční zázemí, bude opět provoněna vůní grilované kýty

2.4.2019 - pojďte se podívat na trať Aprílové půlky, ať Vás nic nepřekvapí - klikni na odkaz níže2.4.2019 - Protože tak jako v minulých letech se zájemci přihlašují na poslední chvíli, prodlužujeme možnost přihlášení přes webový formulář do 7.4.2019. Samozřejmě bez možnosti mít své jméno na startovním čísle. Pokud tedy víte, že se chcete zúčastnit, neváhejte a zaregistrujte se. Ušetříte si v den běhu nemilé překvapení, že se na Vás nedostane startovní číslo. Pro každou kategorii je dán stanovený počet startujících, pro které budou vyrobena čísla.

31.3.2019 - Ve 24.00 hodin ukončena zvýhodněná on-line registrace. Kdo se zaregistroval a zaplatil, bude mít na hrudi startovní číslo se svým jménem.  Byla provedena závěrečná kontrola plateb. Protože se mi vinou nějakého technického šotka nestahovaly Vaše připomínky k platbám, neodpovídal jsem na ně. Za to se omlouvám. Nyní by mělo být vše v pořádku. Proveďte si prosím na startovce kontrolu a pokud bude něco v nepořádku, napište mi raději na ortpavel@seznam.cz  


27.3.2019 - Blíží se konec zvýhodněné on-line registrace. Ačkoliv to donedávna vypadalo, že budou pořadatelé hrát 13.4. přesilovku, 75 je aktuální číslo registrací , které mimo jednotlivců z řad dětí i dospělých,čítá i pět dvoučlenných a dvě čtyřčlenné štafety, které budou letos novinkou. Stejně jako dvoučlenné štafety, budou mít i ty čtyřčlenné jeden čip, který si budou postupně předávat. První člen štafety doběhne do Smidarské Lhoty, kde čip předá druhému, ten doběhne zpět do St. Bydžova ke kostelu, kde předá čip třetímu. Ten opět poběží do Smidarské Lhoty, kde předá čip čtvrtému. Druhého a čtvrtého z každé štafety odveze pořadatel do Sm. Lhoty a naopak prvního a třetího po doběhu odveze pořadatel zpět do místa startu (pokud si to nebudou chtít mimo soutěž doběhnout sami :-) )

Pokud budete mít jakýkoliv dotaz, neváhejte napsat , ať je Vám vše jasné včas před startem a Vy se můžete soustředit pouze na svůj výkon.


****** 2 0 1 9 *****

22.5.2018 - Pavel Lacek vytvořil videosestřih 3. ročníku - k prohlédnutí na Facebooku - klikněte zde


2.5.2018 - Přidány odkazy na fotky z 3. ročníku

17.4.2018 - Článek na serveru Bezva BĚH

15.4.2018 -  Ohlédnutí za 3. ročníkem

Přípravy na letošní ročník se začaly rozbíhat již po skončení 2. ročníku. To se týká především rezervace u časomíry STOPNITO. Další větší přípravy se rozjely na podzim loňského roku. Bylo třeba sehnat dostatek sponzorů a partnerů, abychom zachovali lidové startovné, za které každý dospělý startující obdržel startovní číslo, měření čipem, zásobené občerstvovačky, guláš, ovoce a koláče v cíli. O hladký průběh registrací, zajištění občerstvení, bezpečnosti na trati se celý den se staralo celkem 55 pořadatelů z řad Klubu českého turisty Jiskra Nový Bydžov, dobrovolných hasičů a občanů Starého Bydžova. Zázemí celé akci poskytla Obecní hospoda se sálem, kde se vydával hovězí guláš uvařený z 30 kilogramu masa. Přilehlou pergolu provoněla vůně grilovaných kýt, po kterých se jen zaprášilo. Krátce před desátou hodinou za oblačného počasí se na start vydalo 86 dětí rozdělených do šesti věkových kategorií od 1 roku do 15 let. Po sečtení výsledků proběhlo vyhlášení nejrychlejších děti. V tuto dobu začala prostor startu zaplavovat záře slunečního svitu. Na rozdíl od předchozích dvou ročníků se vzduch začal k nelibosti běžců připravujících se na půlmaraton ohřívat. V 11.30 hodin zazněl výstřel a na trať dlouhou přesně 21490 metrů se vydalo 30 mužů a 8 žen včetně 6 štafet. Favoritem byl Petr Martinovský, který letos opět zvítězil v čase 01:18:45.3 hod. a zaostal za svým výsledkem z loňského ročníku o 4 vteřiny. Nejrychlejší ženou byla Lujza Sláviková s časem 01:36:08.1 hod. Slunce na trati prověřilo připravenost většiny běžců, z nichž dva po doběhnutí do cíle zkolabovali vysílením a dehydratací. Jeden z této dvojice byl převezen na ošetření a dobrou zprávou je, že byl následující den propuštěn v pořádku domů. Ve dvanáct hodin zazněl opět výstřel. To se na trať deseti kilometrů vydalo celkem 59 běžců a běžkyň. Na této trati v mužích zvítězil Ondřej Šec v čase 00:48:38.8 a mezi ženami byla nejrychlejší Lucie Krejčová v čase  00:51:33.1 hod. V čase sčítání výsledků, vypisování diplomů a přípravy cen pro nejlepší proběhlo vystoupení mažoretkového souboru Violetky z Olešnice. Po vyhlášení nejlepších ženských a mužských kategorií se losovala ze startovních čísel tombola. Průběh celé akce vyhodnotila většina pořadatelů a běžců při posezení v místní hospodě za zvuku kytar a písní. Uplynulý třetí ročník budou připomínat pamětní medaile, které obdrželi všichni, kteří  proběhli cílovou bránou.


15.4.2018 - Na server Svět běhu  můžete napsat své postřehy, připomínky, hodnocení nebo vložit fotografie z         3. ročníku Aprílové půlky. Budeme rádi za jakýkoliv postřeh, kterým budeme moci zkvalitnit další ročníky.

14.4.2018 - Výsledky - APRÍLOVÁ PŮLKA 2018

13.4.2018 - napsal o nás DENÍK

13.4.2018 - TOMBOLA- na všechny dospělé závodníky, kteří proběhnou cílem, bude čekat tombola. Bude se losovat ze startovních čísel. Víme, že po doběhnutí budete mít všichni ještě dostatek sil, ale od prostoru startu nikam neutíkejte. Budeme losovat po vyhlášení kategorií 10 km, 21 km a štafet!!!

12.4.2018 - Tiskový šotek se nevyhýbá ani nám. Tudíž uvádíme upřesnění. Start štafet bude společně s půlmaratonem v 11.30 hodin a ne až ve 12.00 hodin, jak bylo mylně uvedeno v propozicích. Děkujeme za pochopení.  

10.4.2018 v 23.59 hodin ukončena on-line registrace. Přihlášení nyní možné v den závodu za částku 200 Kč/os. (štafeta 400 Kč). Tato částka platí i pro ty, kteří byli zaregistrováni on-line a dosud nezaplatili !!!

8.4.2018 - do stránky MAPY ZÁVODŮ přidána mapka a popis dětských kategorií.

7.4.2018 - Dnes (ve dne i za tmy) proběhlo značení trati. TRAŤ JE BEZ ZMĚN !!! Jako v předchozích dvou ročnících poběžíte ve směru reflexních šipek a pro lepší rozvržení sil jsou nově vyznačeny i kilometry (trasa měřena hodinkami Garmin Fenix 3 - naměřená délka 21.490 metrů ). Jako v minulém roce je s ohledem na větší bezpečnost náběh do druhého kola pro půlmaraton a štafety až za trojúhelníkem v křižovatce. Dle poznatků pořadatelů z občerstvovačky ve Smidarské Lhotě měli někteří běžci namířeno z občerstvovačky rovně na Vinary. Přidal jsem proto více šipek na asfalt. Za občerstvovačkou ve Smidarské Lhotě pokračuje trať na křižovatce vlevo ve směru na Janovice !!! Pro zvýšení přehlednosti bude v den běhu umístěno v blízkosti křižovatky svislé značení.

5.4.2018 - Napsal o nás John Cagwe ze serveru www.bezvabeh.cz

5.4.2018 - ! ! !  P O Z O R  ! ! !  Parkování v den běhu. První parkoviště P1 -asfaltová, popř. travnatá plocha u místního hřiště a v přilehlých ulicích (směr od Nového Bydžova; parkoviště P2 - zpevněná plocha u místního hřbitova, popř. travnatá plocha vedle silnice vpravo směrem do středu obce. Další parkoviště je u bývalého JZD. NEPARKOVAT NA SILNICÍCH PRO BEZPEČNOST NEJEN BĚŽCŮ ! ! ! 

1.4.2018 - pro rychlejší odbavování na prezentaci v den závodu jsme prodloužili do 10.4.2018 on-line registraci (za 200 Kč/os., resp. 400 Kč/štafeta). Proto se dále přihlašujte a zasílejte platby, aby bylo odbavování plynulejší a rychlejší. Děkujeme

31.3.2018 - včasná registrace za zvýhodněné startovné je ukončena. Kdo se zaregistroval a zaplatil, bude mít jméno na startovním čísle. 

22.3.2018 - pokud nemáte program na 22.9.2018, zapiště si do kalendáře termín Zábědovského vyběhnutí

20.3.2018 - jak bylo již uvedeno, proběhne po skončení závodů opékání kýty a k této nám zahraje živá hudba

20.3.2018 - v letošním ročníku máme jednu novinku - po skončení všech závodů a vyhlášení vítězů proběhne tombola, ve které budou slosována všechna startovní čísla o hodnotné ceny od sponzorů.

20.3.2018 - na poslední chvíli do našeho týmu přibyli další partneři, kteří se budou podílet na zpříjemnění celé akce. Jsou to ZELENINA SOUKUP, Moto SHARON, HERVIS SPORT, Běžecká turistika - KČT

11.2.2018 - dohodnuty podmínky s hospodským ohledně občerstvení v místě prezentace. V den závodu se bude grilovat kýta. Důvod zůstat,  posedět a zhodnotit průběh akce při pěnivém moku a grilované pečínce. 

3.2.2018 - přidána rubrika PARTNERSKÉ WEBY

1.2.2018 - zveřejnění podoby plakátu 3. ročníku

9.12.2017 - spuštěna online registrace

5.12.2017 - Přípravy na 3. ročník se rozbíhají v tréninkovém tempu, to abychom měli do dalších příprav vytrvalost. Během několika málo dnů bude spuštěna on-line registrace.


-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------


20.4.2017 - Děkujeme Pavlu Lackovi (DRON), který zaznamenal úplně jiný pohled na sobotní akci.

20.4.2017 - Napište nám názory a připomínky, abychom mohli nedostatky do dalšího ročníku eliminovat nebo úplně odstranit.

20.4.2017 - Termín 3. ročníku Aprílové půlky je stanoven na 14.4.2018

17.4.2017 -Fotogalerie č. 2 - https://aprilovka.rajce.idnes.cz/Aprilova_pulka_15.4._2017/

                 Fotogalerie č. 1 - https://evakopankova.rajce.idnes.cz/Aprilova_pulka_2017/

17.4.2017 - oficiální výsledková listina STOPNITO -https://www.stopnito.cz/vysledky-zavodu/93

13.4.2017 - PROSÍME VŠECHNY BĚŽCE APRÍLOVÉ PŮLKY, ABY SE VČAS DOSTAVILI K REGISTRACI KVŮLI DODRŽENÍ PLÁNOVANÉHO HARMONOGRAMU VŠECH BĚHŮ.

DĚTSKÉ REGISTRACE BUDOU V DOBĚ OD 09.00 hodin do 09.30 hodin

REGISTRACE OSTATNÍCH KATEGORIÍ V DOBĚ OD 09.30 do 11.00 hodin 

DĚKUJEME

7.4.2017 - Parkování v den běhu. První parkoviště P1 -asfaltová, popř travnatá plocha u místního hřiště a v přilehlých ulicích (směr od Nového Bydžova; parkoviště P2 - zpevněná plocha u místního hřbitova, popř. travnatá plocha vedle silnice vpravo směrem do středu obce. Další parkovoviště je u bývalého JZD.  NEPARKOVAT NA SILNICÍCH PRO BEZPEČNOST NEJEN BĚŽCŮ ! ! !

31.3.2017- On-line registrace ukončena, pokud bude platba připsána na účet závodu do 31.3.2017 do 24.00 hodin, startuje on-line zaregistrovaný za snížené startovné. Pokud nebyla platba připsána, v den závodu bude požadováno startovné v plné výši a startující je bez nároku na startovní číslo s jménem. 

Registrace možná pouze v den závodu za startovné: 

10 km, půlmaraton - 200 Kč/os.

štafeta - 400 Kč

děti - 30 Kč

21.3.2017 - Drobná změna proti 1. ročníku - z důvodu větší bezpečnosti bude náběh do druhého kola na půlmaraton dle značení na obrázku. Fialové kužely znázorňují bránu mezičasu STOPNITO.

6.3.2017 - Stanovili jsme délky dětských tratí a věkové kategorie - viz. odkaz Dětské kategorie

12.2.2017 - Další partner Aprílové půlky, který se postará o žízeň sportovců 

3.2.2017 - Plakát

18. 1. 2017 - Podoba pamětní medaile

18.1.2017 - Přihlášení a zaplacení do 31. 3. 2017 = STARTOVNÍ ČÍSLO S JMÉNEM

12.12.2016 - Termínovka behej.com

6. 11. 2016 - Spuštěna on-line registrace

9. 11. 2016 - Úprava registračního formuláře ve spolupráci s firmou STOPNI TO